INFORMACJA
Szanowni Państwo!
W związku z zaostrzeniem restrykcji z powodu COVID-19 na terenie powiatu międzyrzeckiego, poradnia od 19 października 2020 roku prowadzi działalność stacjonarną w zakresie diagnozy i terapii dzieci i uczniów w reżimie sanitarnym.
W celu uzyskania informacji lub złożenia wniosków, uzupełnienia albo odbioru dokumentów (opinii i orzeczeń) prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z sekretariatem w godzinach 7:30 - 15:30
tel. 95 7170385, 513 143 763, mail: ppp-skwierzyna@o2.pl
W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich przychodząc do poradni prosimy o stosowanie się do powszechnie obowiązujących zasad higieny związanych z pandemią COVID-19 (szczególnie dotyczy to noszenia maseczki oraz mycia lub dezynfekcji rąk).
Szanowni Państwo!
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 roku (Dz. U., poz. 780) zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19,
Poradnia wznawia działalność stacjonarną wyłącznie w zakresie diagnozy dzieci i uczniów. W pierwszej kolejności zaproponujemy wizyty diagnostyczne w sprawach związanych z wydawaniem:
- orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego
– orzeczeń o potrzebie indywidualnego nauczania
– orzeczeń o potrzebie prowadzenia zajęć rewalidacyjno – wychowawczych
– opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka
- odroczenia lub przyspieszania obowiązku szkolnego.
W celu uzyskania informacji lub złożenia wniosków, uzupełnienia albo odbioru dokumentów (opinii i orzeczeń) prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z sekretariatem w godzinach 7:30 - 15:30, tel. 95 7170385, 513 143 763, mail: ppp-skwierzyna@o2.pl
Pozostałe działania będą nadal prowadzone z wykorzystaniem metod i technik na odległość, zgodnie z harmonogramem dyżurów.
W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich przychodząc do poradni prosimy o stosowanie się do powszechnie obowiązujących zasad higieny związanych z pandemią COVID-19.
Rodzicu/opiekunie prawny – zapoznaj się z procedurą bezpieczeństwa w zakresie profilaktyki COVID-19 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Skwierzynie.
1. Do placówki należy przyprowadzić dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych (katar, kaszel, podwyższona temperatura).
2. W dniu badania, przed wyjściem z domu, należy zmierzyć temperaturę swoją i swojego dziecka.
3. Nie należy przyprowadzać dziecka do poradni, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji itp. (wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza).
4. Należy zaopatrzyć swoje dziecko, jeśli ukończyło 4 rok życia, w indywidualną osłonę nosa i ust na terenie poradni.
5. Należy zaopatrzyć dziecko na czas badania w długopis, ołówek, kredki i gumkę.
6. Należy zadbać o to by dziecko nie zabierało do poradni zbędnych przedmiotów, typu: zabawki.
7. Przed wejściem do budynku należy zadbać o środki ochrony osobistej dla siebie (rękawiczki, maseczka).
8. Po wejściu do poradni zostaniesz poproszony o wypełnienie oświadczenia, że Pan/Pani, dziecko, pełnoletni uczeń jesteście zdrowi – nie macie objawów przeziębienia (katar, kaszel), koronawirusa, nie mieliście styczności z osobami zarażonymi koronawirusem lub przebywającymi w kwarantannie, nie przebywaliście w rejonie występowania zarażenia koronawirusem, nie macie podwyższonej temperatury.
9. Do budynku, na badanie z dzieckiem, może wejść tylko jeden dorosły rodzic/opiekun prawny (w sytuacjach szczególnych, wymagających pomocy drugiego rodzica/opiekuna, należy zgłosić ten fakt przed badaniem).
10. Na terenie poradni nie spożywamy posiłków. Należy zadbać o to, żeby dziecko spożyło posiłek przed badaniem w domu.
11. Należy zapewnić dziecku płyny do picia w osobistej butelce/ pojemniku.
12. W miarę możliwości należy ograniczyć przebywanie w placówce podczas badania Twojego dziecka (sugerujemy opuszczenie budynku poradni lub pozostanie we wskazanym miejscu w poradni).
13. Należy zostawić osobie badającej numer telefonu do bezpośredniego kontaktu.
14. Do budynku należy wrócić po informacji telefonicznej od osoby badającej.
15. Regularnie należy przypominać dziecku o podstawowych zasadach higieny. Podkreśl, że powinno ono unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą z mydłem i nie podawać ręki na powitanie.
16. Wywiad, omówienie wyników badań będzie przeprowadzane drogą telefoniczną po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z pracownikiem poradni, a dalsze kroki zostaną ustalone indywidualnie w zależności od sprawy.
Dziękujemy za zrozumienie, że w obecnej sytuacji zastosowanie się do tych procedur jest bardzo ważne dla zdrowia Nas wszystkich.